POZNAJ KORZYŚCI

Dlaczego kolagen?

Kolagen to główne białko tkanki łącznej i tym samym budulec naszego ciała. Składnik w niemal 80% naszej skóry, ale także główny budulec ścięgien, chrząstek stawowych, tkanki łącznej kości, tkanki nabłonkowej tętnic i żył, a nawet rogówki oka. Niestety wraz z wiekiem i starzeniem się naszego organizmu, następuję utrata kolagenu i jego właściwości na poziomie 1% rocznie po 25 roku życia.

Jedyne, naturalne źródła kolagenu w diecie są pochodzenia zwierzęcego: żelatyna wieprzowa, galaretki, kurze łapki i podroby. Jednak spożywanie tego typu produktów codziennie nie jest korzystne dla naszego organizmu – zbyt dużo tłuszczu i cholesterolu. Niezbędna okazuję się zatem suplementacja kolagenu w postaci płynnej zapewniającej najlepszą przyswajalność wraz z witaminą C, biorącą udział w jego syntezie.

Kolagen to ważny budulec naszego ciała, który warto suplementować, aby utrzymać organizm w zdrowiu i dobrej kondycji przez długie lata.

Przeciwdziałanie starzeniu się skóry i utracie elastyczności

Działanie przeciwstarzeniowe to główna cecha kolagenu, z jego właściwości takich jak elastyczność i wytrzymałość. 1-milimetrowe włókno kolagenu jest w stanie udźwignąć do 10 kg ciężaru!. Kolagen występuję w większości – w ok. 80% w skóry właściwej, gdzie odpowiada za jej sprężystość i odporność na czynniki zewnętrzne. Podobne funkcje pełni w budowie naszych paznokci i włosów. Kolagen przeciwdziała starzeniu się skóry, ale także na utrzymanie jej jędrności, zapobiega cellulitowi czy rozstępom.

Szybsze gojenie się blizn i regeneracja skóry

Kolagen ma szerokie zastosowanie, nie tylko w kosmetyce poprzez poprawę stanu skóry, ale również w medycynie. Stosowany jest m. in. w chirurgii plastycznej jako wypełniacz skóry, bądź środek przyspieszający jej regenerację po oparzeniach. Kolagen typu I, III, V i VI występujący w tkankach, bierze aktywny udział w procesie zabliźniania się ran.

Niezbędny dla zdrowych stawów i kości

Kolagen to główne białko tkanki łącznej, która wchodzi w skład naszych kości, ścięgien i chrząstek stawowych. Odpowiednia jego zawartość w naszej diecie zapewni nam dłuższą sprawność ruchową i utrzymanie dobrej kondycji fizycznej. Działa także wspomagająco przy przewlekłych chorobach układu kostno-stawowego, takich jak np. reumatoidalne zapalenie stawów.

Ważne „rusztowanie” dla narządów wewnętrznych

Jako główny budulec tkanki łącznej, kolagen ma bezpośredni wpływ na ochronę narządów wewnętrznych. Zapewnia tzw. „miękkie rusztowanie” i podporę dla naszych organów m. in. dla serca otoczonego tkanką łączną, zbudowaną z kolagenu właśnie.

Kolagen jako pomoc w walce z boreliozą!

Borelioza to podstępna przewlekła choroba, która atakuje nasz organizm i latami uszkadza kolejne narządy w naszym organizmie. Krętki boreliozy żerując na naszych tkankach (w tym na tkance łącznej) powodują uszkodzenie struktur kolagenowych. W efekcie czego dochodzi do powolnego niszczenia narządów np. zwyrodnienia stawów czy chorób serca. Dlatego kolagen jest ważnym składnikiem odbudowującym uszkodzone tkanki w wyniku choroby boreliozy. Podobne działanie naprawcze wykazuje również w przypadku innych schorzeń czy infekcji, leczonych silnymi antybiotykami.